Alumiinium profiilidest vaheseinad

Vaheseinasüsteem on sobiv lahendus ruumide loomiseks ja töökohtade eraldamiseks mitmesuguste bürooruumide vajadusi arvestades ning kaubanduspindade liigendamiseks. Süsteem koosneb moodulitest, mida on lihtne paigaldada ja hiljem, kasutuse käigus, teisaldada või ümber planeerida. Vaheseinte kujundus ning moodulite laiused, kõrgused ja jaotused kujunevad vastavalt projekteerija või kliendi soovidele. Mooduli maksimaalsed mõõdud on 2000x3500mm. Maksimaalne mooduli pindala 4,5m2

Felistra OÜ arendusosaku projekti EU51081 „Sisevaheseinte tootearendus“ elluviimist toetab EAS läbi Regionaalarengu Fondi perioodil 09.01.17-28.07.17. Projekti eesmärgiks on vaheseinte tootearendus, millega soovitakse parandada alumiiniumraamis klaasvaheseinte helipidavust. Projekti tulemusena on Felistra võimeline konkureerima eksportturgudel, kus klaasvaheseintel on nõutud suuremat helipidavust.
Toetuse summa on 3017 EUR.

Konstruktsioon

Süsteem koosneb alumiiniumprofiilidest ning täitematerjalist. Profiilidest valmistatakse moodulid, mis koostatakse juba tehases ning tarnitakse paigalduskohale valmiskujul. Objektil paigaldatakse kandvate konstruktsioonide külge alumiiniumist ülasiinid ja põrandaprofiilid ning moodulid tõstetakse kerge vaevaga paika, moodustamaks vaheseina.
Profiilid on valmistatud alumiiniumist, mis tagab seinale piisava jäikuse ja korrosioonikindluse ning tänu alumiiniumi jäikusele on profiilid ka saledad. Mooduli vertikaalprofiili ristlõike mõõdud on 32x40mm. Sellest tuleb ka alumiiniumprofiilidest moodulvaheseinte seeria nimi S-32.

Avatäide

Avatäitena võib kasutada erinevaid sisumaterjale: klaasid paksusega 4mm-8mm, plaatmaterjalid paksusega 4mm-10mm. Klaasid paigaldatakse moodulitesse spetsiaalse läbipaistva silikoontihendiga, mis loob alumiiniumilt klaasile märkamatu ülemineku. Tihend paikneb ka klaasi serva all, eraldades klaasi alumiiniumist ja takistades tihendi väljavajumist.

Moodulites kasutatavad sisumaterjalid:

  • klaasid (kirgas, toonitud, matistatud, karastatud, lamineeritud jne.)
  • PVC- ja akrüülplaadid
  • melamiin-, MDF- ja spoonplaadid
  • kangaga kaetud paneelid
  • erilahendused (näiteks perforeeritud plaadid jne.)

Uksed

Alumiiniumprofiilidest vaheseinasüsteemi kuuluvad nii alumiiniumraamiga käänduksed, alajuhtsiiniga liuguksed kui ka rippjuhtsiiniga top-liuguksed. Käänd- ja liuguksed on spetsiaalselt projekteeritud arvestades antud süsteemi, ideaalne sobivus võimaldab lahendada erinevaid ruumist ja kasutusotstarbest tulenevaid vajadusi.

Furnituur

Võimalik on kasutada nii süvistatud käepidemeid kui ka pinnapealseid reeling- või sangkäepidemeid. Lukkudena sobivad alumiiniumustele mõeldud kitsasprofiillukud.
Slide-süsteem koosneb alumiiniumprofiilidest, mille eripäraks on kitsas 25mm kõrgune raamiprofiil. Antud profiilist koostatakse liikumatud moodulid, mis sobivad ideaalselt siseakendeks. Kui moodulid paigaldada jadamisi, on moodulite ühenduse laius 50mm.

Alumiinium profiilidest vaheseinad - Galerii